גלאי קרן

לפגישת ייעוץ חינם,
מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם

לגלאי – משדר ומקלט. המשדר פולט קרן אינפרא אדומה שאינה בטווח הנראות של האדם. היא מוחזרת באמצעות מראת פריזמה אשר מותקנת מולו. העשן עובר דרך הקרן ומחליש את קרן האינפרא אדום בהתאם לכמותו וצפיפותו. הוא למעשה "מפריע" לקרן האור וגורם לה להתכווץ. 

כיצד מנותחת כניסת העשן לגלאי קרן?

העשן, כפי שהסברנו זה עתה, מקטין את עוצמת אלומת האור האינפרא אדום. הגלאי מנתח את הירידה בעוצמת האורעל פי הכיוון שבחרנו. ניתן לכוון את הגלאי לשלוש רמות של אזעקה: עוצמת אור של25%, עוצמת אור של 35% או עוצמת אור של 50%. 25% הוא המצב הכי רגיש, ובכל מקרה, אם העוצמה של אור הקרן יורדת מתחת לסף העוצמה שנקבעה בכיוון הגלאי, והדבר נמשך מעל 10 שניות, האזעקה תופעל.

תעשיות מיגון – מייצרים ביטחון מאש עבורך!

חברת "תעשיות מיגון" מייצרת עבורכם סביבה בטוחה מדליקות המתבססת על מערכת כיבוי אש עם רכזת מרכזית, גלאים, מתזים ואזעקות. בעוד הרכזת היא המוח של המערכת, שאר הרכיבים הם רכיבים פונקציונליים חד ערכיים. הגלאי מגלה, הספרינקלר מתיז מים לעבר מקורות האש, והאזעקה מדווחת כי נעשה גילוי. מבנה המערכת נקבע על ידנו בהתאם להנחיות סוקר או באופן עצמאי לחלוטין אך בהתאם לתקנים המקומיים. מבחינת איכות המוצרים, מחזיקה החברה במוצרי חברת מיגון האש טלפייר, ומרכזת את פעילותה בעיקר בהתקנת מוצרי חברה זו בקרב לקוחותיה.

גלאי עשן פוטואלקטרי
מסדרת ה-480

גלאי העשן מדגם 480-TFO  הוא גלאי פוטואלקטרי קונבנציונאלי מתוצרת חברת טלפייר, אשר מיועד לעבוד עם רכזות קונבנציונאליות כמו הדגמים:  TSA-1000, TSA-200, GSA-1000, GSA-2B. . כמו כן, הגלאי יכול להתחבר לרכזות ממוענות אנלוגיות מדגםADR- .3000  הגלאי מכיל מיקרו מעבד רב עוצמה אשר  אחראי על מרכיבי הגלאי ומבצע עיבודי אותות מתקדמים, מה שמקנה לו  את היכולת לגלות אש בצורה מהירה ואמינה, ללא השפעה מהסביבה, תכונה זאת קיימת בעיקר במערכות אנלוגיות מתקדמות ויוקרתיות. גלאי עשן זה, מכיל מנגנון פוטואלקטרי הכולל בין היתר, מבוך, משדר ומקלט אינפרא אדום לגילוי אור אשר מוחזר מחלקיקי עשן במבוך. השימוש באלגוריתמים מתקדמים לניתוח הפרמטרים הפיזיקאליים בגלאי זה, מפחית למעשה את האזעקות שווא.  

גלאי עשן קרן

משדר הגלאי הפולט קרן אור אינפרא אדומה –  המשדר עובד בצורה כזאת שקרן אור אינפרא אדומה ולא נראית נפלטת ממנו ומוחזרת באמצעות מראת פריזמה שנמצאת על הקיר שמול המשדר, כאשר עשן עובר בקרן הזאת, עוצמת האור הנקלטת היא מוחלשת בשל צפיפות העשן, אולם האזעקה אינה נשמעת מיד, הגלאי מנתח את ה ירידה בעוצמה ורק אז מחליט אם להפעיל את האזעקה. יש אפשרות לכוון את הלגאי לשלוש רמות של אזעקה: 25% ירידה בעוצמת האור, 35% ירידה בעוצמת האור ו- 50% ירידה בעוצמת האור.  כאשר 25% מעיד על מצב רגיש ביותר – והיה ועוצמת הקרן החוזרת נקלטת מתחת לעוצמה שנקבעה למשך זמן של מעל 10 שניות –  תשמע אזעקה. 

גלאי עשן יניקה

גלאי הלייזר ליניקת עשן  (LASD) – גלאי מתוצרת  XTRALIS. המכיל מעגל בקרה איכותי ליניקת העשן ובקרת זרימת האוויר. הוא מספק את הפתרון המושלם לגילוי עשן, משום שהוא גם מבטיח זרימת אוויר מבוקרת וקבועה הניתנת לתצוגה בת עשר נוריות אשר מראות גם את כיוון סף הזרימה. מדובר בגלאי בעל שלוש רמות אזעקה אשר מתריעות לפי כיוונים שתוכנתו מראש.  

לפגישת ייעוץ חינם,
מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם

מתמחים במתן פתרונות כיבוי אש למשרדים, עסקים, חברות מוסדות ורשתות

מבין לקוחותינו