מהם ספרינקלרים?

ספרינקלרים הם המקבילים האוטומטיים של מטפי כיבוי, והם מהווים שדרוג שלהם מאז שנות התשעים. אם בשנות התשעים, מפקחים של בתי ספר, מפקחים מטעם משרד העבודה וכד' היו רשאים להטיל קנסות על עסקים ובתי ספר (או מוסדות ציבור בכלל) שלא היו בהם מטפים, כיום הדרישה הורחבה לספרינקלרים. אמנם לא בכל עסק ולא בכל מוסד, אבל יש מקומות בהם זה נעשה טאבו: חדרי מדרגות, מתחמים ציבוריים של אזורי מגורים בצוותא (מעונות סטודנטים, אכסניות), ועוד. כמובן שישנה חובה חוקית להתקין זאת גם במפעלים, במיוחד אלו שחשופים לחומרים מסוכנים.

כיצד נראים ספרינקלרים הלכה למעשה?

הם עשויים להיות גלויים או סמויים מן העין. ספרינקלרים גלויים בדרך כלל ייראו כשהם חלק מתשתית של צינורות על התקרה או על הקיר, אף על פי שישנן מערכות בהם הצינורות מוסלקים ועובר האורח רואה רק את הספרינקלר. בהקשר זה חשוב לציין כי ישנם גם ספרינקלרים שלא תראו כשתעברו בתוך מקומות שהם מותקנים בהם. הם נקראים ספרינקלרים סמויים או ספרינקירים נסתרים. רק בעת דליקה הם נשלפים החוצה ומשיבים מים לאן שצריך.

כיצד ספרינקלרים יודעים מתי לפעול?

הם מחוברים למערכת כיבוי אש שמכילה גם גלאים וגם רכיבי פיקוד. הראשון לעבוד הוא הגלאי, שמשדר אותות למערכת אליה הוא מחובר. האחרונה מורה למערכת ספרינקלרים להתחיל לעבוד, והיא משיבה מים לאן שצריך. בנושא כמו ספרינקלרים תקן רשמי קיים עבור כל מבנה ומוסד, ועל כן חברה שמתקינה לכם זאת חייבת להיצמד אליו בשביל שתקבלו רישיון עסק כדין לשנה הבאה.

כמה זה עולה לנו?

עבור ספרינקלרים מחיר משתנה בהתאם לדגם וללחץ המים שעובר במתז (מתז זה ספרינקלר). ספרינקלרים בעלי יכולות להיות מוחבאים (מוסתרים) יתומחרו יקר יותר מספרינקלרים סטנדרטיים.

תעשיות מיגון – אפיון מבני ציבור ועסקים ברכיבי כיבוי אש מאושרי מכון התקנים

בחברת תעשיות מיגון ניתן למצוא את כל דגמי הספרינקלרים הנדרשים לכם בשביל להגן עלח המוסד או העסק שבחזקתכם. בחברת תעשיות מיגון ישמחו להיפגש עמכם ולתכנן עבורכם מערכות כיבוי אש על פי האיומים והתרחישים שבמבנה ובסביבתו. אנו נותנים שירות למפעלים, חברות, משרדים ומבני ציבור מכל הסוגים, מבתי ספר ועד מפקדות מכבי אש, משטרה ומשרדים ממשלתיים (כולל יחידות סמך שעובדות חתתם).