מנדפים למסעדות

לפגישת ייעוץ חינם,
מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם

מנדפים המשמשים מסעדנים הם מנדפים שאופן פעולתם דומה לזה של המנדפים במטבחים הביתיים, אולם היות ומדובר במטבח הפעיל כל שעות היום, נדרשים מנדפים גדולים וכבירים יותר עם עוצמת סינון אוויר חזקה יותר מזו של המנדף הביתי. אם הקמתם מסעדה, המנדף הוא חלק אינטגרלי מאסופת הכלים עמה אתם צפויים לעבוד. 

התקנת מנדפים למסעדות

ההתקנה מתבצעת על ידי חברה המתמחה במנדפים. לעתים, רק התקנתם מעניקה למסעדן רישיון עסק מדי שנה. התקנת המנדף נעשית על פי אפיון. המתקין בוחן את המטבח ומזהה אזורים אפשריים מהם צפוי להיפלט גז בישול ואזורים בהם הגז צפוי להיות מרוכז. שם, המנדף יותקן ובזמן אמת יסנן חלקיקי אוויר דחוסים וישאיר למסעדן ולעובדיו אוויר נקי גם לאחר בישול אינטנסיבי.

נידוף ריח רע מכל הסוגים

מנדפים אחראיים לנידוף ריח רע גם מחומרי ניקיון בעלי ריח חריף, תבלינים, חומצות מטבח, וכל חומר אחר המעודד את העכרת האוויר. במטבח, ובמיוחד אם זה מטבח של מסעדה, יש צורך תכוף להתקין מנדפים למסעדות עם מסננים מתוחכמים וחזקים. ברם, לא כל מסעדה ניחנת בגדלים וכמויות זהות, ולכן חשוב לבחון את המטבח לגופו, ולהזמין מומחה לפני שתחליטו איזה מנדף להתקין במסעדה.

כיצד מטפלים ומתחזקים מנדפים למטבח

יש צורך לנקות חלקיקים מלוכלכים שהצטברו על המסנן. יש צורך לנקות את השלדה החיצונית של המנדף לפני הכניסה למסנן. הניקוי מתבצע על ידנו בחברה, ובחלק מהדגמים ניתן להנחות את הלקוח כיצד לנקות. הניקוי עצמאי או נעשה על ידנו – בהתאם לסוג המנדף והיכולת של הלקוח לתפעל אותו בזמן אמת כאשר נדרש ניקוי מסוג זה.

בכל כמה זמן נדרשת תחזוקת מנדפים למסעדות

בפרקי זמן קבועים, לעתים כל רבעון חודשים (3 חודשים), לעתים כעבור חצי שנה ולעתים כעבור שנה שלמה. הדבר לוי בסוג המסנן ובהיקף השימוש שהיה צריך להיעשות במנדף על פי פעילותכם במסעדה. נציג חברת ההתקנות יודיע לכם מהי התדירות הנדרשת לניקויים של מדפים למסעדות אשר הותקנו באתר שלכם. חשוב להישמע להנחיות אלו על מנת לשמור על המנדפים שלכם ולתרום ליכולת הסינון שלהם בעוד זמן רב ללא חשש מקלקול ומאי שמירה על האוויר נקי.

צרו איתנו קשר

לפגישת ייעוץ חינם, מלאו את הטופס

מתמחים במתן פתרונות כיבוי אש למשרדים, עסקים, חברות מוסדות ורשתות

מבין לקוחותינו