ספרינקלרים ובטיחות במפעלים

יש בחזקתכם מפעל? בדקתם את זכאותכם לקבלת רישיון עסק לשנה הבאה? על פי התקנים החדשים בתחום כיבוי האש, לא בטוח שתקבלו, אבל יש פתרון. פנו לחברת מיגון אש מוסמכת אשר עובדת על פי נהלי מכון התקנים בנושא המיגון. היא תבחן את אמצעי כיבוי האש במשרדכם, תפיק דו"ח עדכון שיובא לעיונכם ותפעל לשדרוג מערכות הכיבוי שלכם.

ספרינקלרים – הזרועות המרכזיות בכיבוי האש

ספרינקלרים הם החוליה האחרונה בשרשרת הפיקוד של כיבוי האש, אך גם החשובה מכולן. זהו לא אמצעי בקרה או מחשוב, אלא אמצעי פיזי אוטומטי שמכבה אש. איך הוא יודע מתי לפעול? הוא מחובר למערכת ממוחשבת מתקדמת שנקראת מערכת כיבוי אש. היא מורכבת מרכיבי גילוי (גלאי עשן) שמעבירים אותות לרכיבי הפיקוד של המערכת. האחרונים מורים על הפעלתם של ספרינקלרים אשר משיבים זרנוקי מים לעבר מקורות הדליקה.

הדרך הבטוחה היחידה לשרוד יום עבודה במפעל

בין אם המפעל שלכם כפוף לחוק החומרים המסוכנים (שבחלקם הם גם חומרים מעודדי בעירה) ובין אם לא, ספרינקלרים הם אמצעי חובה להתקנה במפעלים. שלא כמו מטפים, הם מחוברים לרכיבי פיקוד וחישה אשר יזהו את האש הרבה לפניכם ויצילו אתכם מדליקות ושריפות קשות. בשל כך שמדובר בטכנולוגיה עילית, ניתן להשתמש בה לטובתכם. מעשנים במפעל שלכם? המטבח מעובה בכיריים גז? ניתן להגדיר את האזורים הללו כבלתי דרוכים, ולדרוך אותם רק כאשר כולם עוזבים הביתה. בדרך זו – אתם יכולים להתנהל חופשי בשגרה וגם להבטיח הגנה על עצמכם. חשוב מאד להגדיר אזורים בהם אסור לעשן ואסור להבעיר גז, שם תתרכז ההגנה עליכם גם במהלך שעות העבודה.

תעשיות מיגון – התקנת כל סוגי הספרינקלרים בהתאמה אישית לכל מוסד ועסק בהתאם לתקן

בחברת תעשיות מיגון מספקים לכם ספרינקלרים נסתרים, גלויים, צינור, ועוד. ספרינקלרים סמויים תורמים לכם כפליים: הם גם לא מעכירים את עיצוב המבנה, וכלל לא נראים בזווית העין, וגם נשלפים החוצה ומתיזים מים בעת התהוותה של השריפה. עבור ספרינקלרים מחיר משתנה בהתאם לגודל המערכת וכמות הספרינקלרים בה. המחיר הגולמי, לפני הנחה, נקבע על פי פונקציונאליות המוצר ויכולותיו המקסימאליות להפיץ מים בלחץ. במוצרים כמו ספרינקלרים תקן רשמי קיים מטעם מכון התקנים וחברתנו הולכת לדידו בלבד.