איך נתמודד עם שרפה שכבר פרצה?

כאשר אש אוחזת במבנה שאתם נמצאים בו ואתם יודעים כיצד להפעיל את מטף הכיבוי, גשו אליו אם הוא נגיש ולא נמצא בקו האש. בדקו שהשעון שלו מורה על המחוג הירוק או הצהוב, זה סימן שהנוזל קיים ותקני לביצוע הכיבוי. שחררו את נצרת המטף ורססו את אזור השריפה. במידה ואינכם יודעים כיצד לבצע פעולה זו, ברחו מהמבנה עם הטלפון הנייד בידכם. במידה ולא הספקתם להוציאו, גשו לאחד מבתי השכנים והזעיקו את כוחות ההצלה, מכבי האש.

כיבוי באמצעות מטף כיבוי

הדרך הטובה ביותר להשתלט בעצמכם על שריפה היא כיבוי באמצעות מטף כיבוי וכאן המקום לומר שדווקא בימי שגרה בהם לא פורצת שריפה, חשוב לוודא כי המטף תקני, המחוג שלו מורה על הקו הירוק או הצהוב ואתם יודעים כיצד להשתמש בו. במידה והתרחישים הללו אינם חלק משגרת המגורים שלכם, דאגו להסדיר נוזל כיבוי חדש במטף מחברת מיגון אש, כולל הדרכה כיצד להשתמש במוצר. אם אש אוחזת במבנה שלכם ואתם כשירים להשתמש במטף, זהו פתרון הכיבוי הכי טוב והכי יעיל.

מנוסה מהמבנה

במידה ואינכם יודעים כיצד להשתמש במטף כיבוי, עזבו את המבנה מהר ככל שתוכלו. רצוי לעשות זאת כשהטלפון שלכם נמצא בידיכם על מנת שתוכלו להתקשר באופן מזורז למכבי האש 102 בכדי שיזעיקו ניידת כיבוי למבנה. כאמור, חוסר ידע בשימוש במטף מצריך השלמה מהירה דווקא בימים שלפני השריפה, על מנת לצלוח אותה במינימום נזק ואם אפשר – להשתלט עליה בטרם הספיקה להשחית משהו במבנה.

ציוד מיגון אש רוכשים בחברת מיגון מקצועית עם תו תקן מתאים

השלימו את ציוד מיגון האש שלכם בחברה מוסמכת לנושא זה. אנו ממליצים להתקין בבית גם גלאי עשן ליד הכיריים לזיהוי מוקדם של שריפה. בבית עסק או במוסד רשמי מערכות מיגון שלמות הכוללות רכזת אבטחה וגלאים מחוברים הן חובה על פי חוק. רק התקנות אלו מעניקות לעצמאי שמנהל את המקום רישיון עסק לשנה הבאה. בחברת מיגון אש יתקינו עבורכם את מערכות המיגון המתאימות ביותר למבנה בו אתם נמצאים וידאגו לאבטחתו המלאה על הצד הטוב ביותר, מרמת הגלאים והמטפים ועד רכזות אבטחה וספרינקלרים.